Hogyan akarsz jobban lenni, ha folyton ugyanazt csinálod?

A külső és a belső összefügg. Hogyan akarsz belül megváltozni, ha kívül, a világban ugyan azt csinálod? Ahogyan a légzés összefügg az elméd állapotával a tested is kapcsolódik az elmédhez és a belső világod a külvilághoz.

Had fejtsem ki. Ahogyan a légzés változik, úgy változik az elméd állapota is. Ha ideges vagy feszült vagy, akkor gyorsul a légzés. Elalvás előtt, nyugalmi állapotban lassabb. Máshogy lélegzik a test ha nyugodt, aggódik, szorong vagy épp boldog. A légzés és az elme állapota összefügg.

A test és az elme összefügg. Biztos láttál már állandóan ficergő-mozgó embert aki nem tud megülni a fenekén, neki az elméje is állandóan mozgásban van. Talán kapkod, csapong és semmiképp sem nyugodt. Ha mozgásban van a test, mozgásban van az elme is. Sokan szeretnek járkálva gondolkodni.
Azok akik nyugodtan – akár mozdulatlanul – tudnak ülni, azoknak az elméje is nyugodtabb. Talán találkoztál már hasonló emberrel. Lassabbak néha picit és a nyugalom tapintható körülöttük. Az agy érzékeli a mozdulatlanságot és pihenéssel, nyugalommal köti össze. Hajlamosabb lenyugodni ilyenkor Ha nyugalomban van a test, az elme is elnyugszik.

A belső és a külső is összefügg. Ha belül változni akarsz, akkor kívül is változnod kell. Nem lehet úgy átalakítani a belső világodat, a gondolkodásodat, megszüntetni a pánikot vagy a szorongást, hogy közben a külvilágban mindent ugyan úgy csinálsz továbbra is.
Ezek a cselekedetek, gondolatok juttattak oda ahol most vagy, ezek nem lesznek képesek kivinni innen téged. Ahhoz változás kell. Kívül és belül is.

Az elme szereti az állandóságot, a megszokást és a rutint. Kevesebb energiába kerül neki. Ezért vagyunk képesek megszokni valamit és „belekényelmesedni”. Az új szokás mindig energiába és figyelembe kerül, a régiek viszont automatikusan megtörténnek, szinte erőfeszítés nélkül. Nézd meg milyen könnyen szinte gondolkodás nélkül vagy képes reggel kávét, teát, reggelit csinálni vagy bármit ami a rutinod része. Amikor pedig valami újat kell csinálni, új helyre menni, akkor az „nehezebb”, több figyelmet igényel. Tervezést, odafigyelést.

Ha te megszoktad, hogy minden reggel indul a szorongás… Ha hozzászoktál, hogy bizonyos gondolat vagy tevékenység beindítja a pánikot…
Ha tudod, hogy minden alkalommal amikor „az” történik akkor automatikusan elkezdesz szorongani… Változtass!

A külső és a belső összefügg. Ha meg akarod változtatni a belső világod akkor meg kell változtatnod a külvilágodat is. Új szokásokat kell felvenned azok helyére amik már nem kellenek. Azok helyére amik beindították a láncreakciót. Ha az elme nem a megszokott környezetében van, akkor figyel! Nem tudja, hogyan reagáljon, nincs meg benne az automata rutin. Ezt kell kihasználnod.

Ha változni akarsz, belül kezdd a munkát. Mindig egy elhatározással. Minden munka amit csinálunk, legyen akár belső, hatással van a világra, hatással van a közvetlen környezetünkre. Ha elhatároztad, akkor aszerint cselekedj. A belső elhatározást külső cselekedet követi. Belső -> külvilág. Ha elkezdesz rendet rakni a fejedben és a belsődben, letisztázni azokat a dolgokat amiktől menekültél vagy épp tudomást sem akartál venni, akkor lassan rend lesz belül. A belső rend pedig látszik kívül is. Máshogyan viselkedsz majd az emberekkel, családdal, máshogyan reagálsz mivel máshogyan fogsz érezni. Ez által a belső munkád hatással lesz a külvilágra is. Belső->Külvilág.

Ez az út két irányú! Ezt pedig a hasznodra tudod fordítani. Ha rendet akarsz belül és elkezded, akkor tudsz magadnak segíteni azzal, hogy új szokásokat veszel fel. Máshogyan csinálod a napi rutinodat, máshogyan állsz neki a dolgoknak. Kirobbantod magad a régi befáradt langyos vízből. Ha valami máshogyan történik kívül, arra máshogyan reagálunk mint a megszokott rutinra. Ezért mennek szabadságra is az emberek, hogy megváltozzon a külső környezet, csökken a nyomás és ki tudnak kapcsolódni. Megváltoztatják a külső környezetet és megváltozik vele a belső világ is. Szabin nyugodtabbak, kiegyensúlyozottabbak, mert a dolgok nem a megszokott mederben folynak, máshogyan történnek.
Ám amint visszatérnek a szabadságról a „szürke hétköznapok rutinjába” a hatás lassan elmúlik és a régi elmeállapot visszaveszi az irányítást.

Változtasd meg már most a mindennapjaidat. Jelezz magadnak kívül, hogy a belső változás amit olyannyira akarsz, azt te támogatod és segíted azzal, hogy kívül is változtatsz.
Az elme mikor új helyzetbe kerül, tanul, elemez és figyel. Emlékezz mikor vezetni tanultál. Nem véletlenül volt anno rutinpálya. A rutinpályán kellett kialakítani a szokásokat, amiket gondolkodás nélkül végrehajt az agy és a test. Index, tükör, szétnéz stb… Ha új helyzetbe hozod magad, elkezdhetsz tudatosan kialakítani új rutint.
Az új rutinnak – ha belülről is meg van támogatva – már nem lesz része a szorongás, a pánik. Alakítsd ki azt az életet amit élni szeretnél, ahogyan élni szeretnél.

Csak akkor fog a belsőd változni ha változik a külvilághoz való hozzáállásod és vele változtatod a külvilágodat. Nem leszel képes radikális változásra belül, ha közben minden nap pontosan ugyan azt csinálod mint eddig. Azokhoz a feladatokhoz, gondolatokhoz, cselekedetekhez már meg van az elmédnek a bekötött rutinja. Ezt felül írni borzasztóan sok energiába és fegyelembe kerül. Ellenben, ha máskor kelsz, máshogy ébredsz, máshogy fekszel, máshogyan étkezel, viselkedsz, új szokásokat veszel fel, elhagyod a régieket, új életet építesz, azzal figyelemre inted az elméd és esélyed van a belső változást létrehozni kevesebb energiából. Ezeket szinte „automatikusan” tudjuk. Ilyenkor festik a nők újra a hajukat más színre, a férfiak ruhatárat cserélnek, autót vesznek, változtatunk kívül, hogy változzunk belül. Az új frizurával új viselkedés is társulhat, személyiség változást jelölhet. Ugyan úgy egy ruhatár csere is ezt szimbolizálja. Változtatunk kívül, hogy változzunk belül. Vagy épp a külső változás a belső váltás megnyilvánulása. Ez mindegy is. Oda-vissza működik. Változtass! Új helyzetben új reakciókat építhetsz ki. Új ajtók nyílnak ki előtted.

Ha változtatni akarsz a gondolkodásodon, változtass az életeden és változni fog vele a belső világod is. A kettő hatással van egymásra. Használd ki.Hogyan akarsz jobban lenni ha folyton ugyan azt csinálod?

 

Tetszett ez a cikk?

Megosztás Facebook-on

Rólam

Rengeteg irányzattal és gondolkodásformával ismerkedtem meg, és igyekeztem használni azokat az életem során. Angliában volt szerencsém két évig egy buddhista kolostor vezetőjétől is tanulni. Mindent, amit tanultam, igyekeztem beépíteni a gyakorlatba.

Mák Károly

A tudatos-gyogyulas.hu weboldal tulajdonosa

Legújabb bejegyzések

Taxis

Mi lesz ha elindulok és rosszul leszek?… Mi lesz ha a buszon jön rám a rosszullét?… Mi lesz ha elkezd remegni a lábam?… Mi lesz ha észreveszik rajtam?… Mi lesz ha ma is rosszul leszek?… Mi lesz ha… A három

Tovább olvasom »

Önbizalom visszaépítése

Hogyan építsd vissza az önbizalmad a sok szorongás mellett? Aki pánikkal vagy szorongással küzd az megtapasztalta a vesztés keserű ízét. Amikor már harmadszorra kell vissza menekülni a lakásba… Amikor már második nekifutásra sem tud elmenni a boltba… Amikor már ötödik

Tovább olvasom »

A képesség önmagunk lenyugtatására

Képesnek lenni önmagunkat lenyugtatni egy nagyon fontos készség, de mielőtt erre rátérnénk érdemes megérteni, hogy mit is akarunk lenyugtatni ilyenkor. Nem magunkat. Az elménket. Amit meg kell érteni és ez az egyik legfontosabb dolog a boldog élethez vezető úton, hogy

Tovább olvasom »

Mindennek ára van

Ez így igaz és itt most nem a kapitalizmusra gondolok. 🙂 A legtöbb esetben kiderül, hogy a pánik és a szorongás mögött olyan döntések sorozata volt ami ezt hozta végül elő. Döntések, önmagunk ellen való döntések következménye a szorongás… Majdnem

Tovább olvasom »

Csatlakozz Facebook közösségünkhöz!

A cél tudatosan meggyógyulni, és újra
Téged helyezni a középpontba.

Itt tudsz csatlakozni a Tudatos Gyógyulás Facebook csoporthoz, ahol rendszeresen frissülő tartalmakkal, segítséggel és egy támogató közösséggel várunk.